Запитання-відповіді

Компенсація роботодавцю за працевлаштування безробітних: які зміни відбулися у законодавстві?

Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” (далі – Закон про зміни), серед іншого, внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення”. Основна частина положень Закону про зміни набрала чинності 29 жовтня 2022 року, частина – 29 січня 2023 року, окремі зміни наберуть чинності 29 квітня 2023 року.

14:24:53 23.02.2023

За рахунок яких коштів виплачується роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю?

Компенсація на працевлаштування зареєстрованих безробітних – осіб з інвалідністю виплачується за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

14:24:29 23.02.2023

У якому розмірі надається роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю?

Роботодавцям, які за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовують осіб з інвалідністю, компенсується 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

14:16:15 23.02.2023