Реєстрація в центрі зайнятості ВПО

Чи існують особливості під час реєстрації в центрі зайнятості як безробітних внутрішньо переміщених осіб?

На нашій сторінці під рубрикою “Правовий порадник шукача роботи” днями розміщено декілька матеріалів щодо документів, які необхідно подати (пред’явити) під час реєстрації як безробітних. Зазначено, що у разі не подання окремих документів статус безробітного не надається або ж навіть не здійснюється облік шукачів роботи.

У той же час Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792, передбачає особливості реєстрації безробітних, які мають статус внутрішньо переміщеної особи. Зокрема, ці особливості стосуються випадків, коли в особи відсутні документи, що підтверджують факт звільнення (підпункт 1 пункту 18 вказаного Порядку).

До категорії внутрішньо переміщених осіб можуть бути віднесені (за умови подання відповідних документів до уповноважених органів) також особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 204 “Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам у рамках Програми “єПідтримка”. Віднесення цієї категорії громадян до внутрішньо переміщених осіб врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 269 (набрала чинності 14.03.2022), якою внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Ознайомитися з текстом постанови № 269 можливо на вебсторінці Кабінету Міністрів України.

Детальніше за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadku-oformlennya-i-vidachi-dovidki-pro-vzyattya-na-oblik-vnutrishno-peremishchenoyi-osobi-269