Крок за кроком: від безробітної до підприємиці
Жителька м. Новомиргород, що на Кіровоградщині, Гапонова Ірина Григорівна навіть не думала, що колись зважиться на започаткування власної справи.
Свого часу Ірина закінчила Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка за спеціальністю «Українська мова і література». Професійний шлях розпочався відразу після закінчення навчання – жінка довгий час працювала журналісткою в різних районних медіа. Зокрема, в місцевій газеті «Новомиргородщина», працювала й кореспондентом та журналістом у ТОВ «Медіа доступ» тощо. Можливо, діяльність Ірини і далі б продовжувалася в обраному напрямку, якби не одна подія, яка стала точкою відліку нової сторінки власного розвитку.
«В березні цього року я відвідала захід, що був спрямований на висвітлення сфери жінок у бізнесі та сімейного бізнесу. Все почалося зі звичайного інтересу, але потім мене так надихнули всі історії успіху учасників, що я задумалась про власний професійний розвиток, відбулась певна переоцінка. Я зрозуміла, що хочу розвиватись, йти до нових звершень, в тому числі й розширювати своє фінансове благополуччя. Я подумала: якщо навіть у такий непростий час люди звільняються і йдуть шукати себе, то чому такою людиною не можу стати я? Тому я звільнилась з роботи і звернулась до служби зайнятості», – відзначає Ірина Григорівна.
А далі історія нашої героїні почала набирати обертів. Під час співбесіди з кар’єрним радником Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії КОЦЗ, безробітна зауважила, що в подальшому хотіла б займатись підприємницькою діяльністю. Її, в свою чергу, поінформували про можливість отримання від держави гранту на власну справу та всі етапи активної програми зайнятості. Ірина Гапонова рухалась поступово. У жінки також було бажання здобути нові знання та навички, які допоможуть її майбутньому становленню, як ФОП, тож вирішила почати з цього. Фахівці центру проконсультували щодо можливості навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
«Мені дуже допомогла моя кар’єрна радниця, порекомендувавши навчальний центр саме у Дніпрі. Я ознайомилась більш детально з профільними напрямками закладу, зважила всі перспективи. Так я обрала курс «Графічний вебдизайн. Проєктування візуальних комунікацій», – ділиться враженнями Ірина Гапонова.
Жінці було видано сертифікат на навчання, яке проходило дистанційно півтора місяці. На сьогодні вона вже завершила курс і впевнено торує собі шлях до успіху – зареєструвалась як фізична особа-підприємець. Жінка хотіла б створити smm-агенцію. Такий напрямок розвитку своєї справи Ірина Григорівна обрала відштовхуючись від власного набутого досвіду у сфері журналістики. За її словами, було б чудово акумулювати всі знання, уміння й навички і «конвертувати» їх у фінансовий потік в результаті.
Будемо сподіватись, що героїня нашої історії, яка не побоялась почати з нуля, зможе реалізувати свій потенціал, осягнути нові рівні, дійти до вершини власного розвитку, у т.ч. професійного.
Кіровоградський обласний центр зайнятості