Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Бізнес і влада: спільний вектор розвитку громади

Дата: 27.09.2024 14:29
Кількість переглядів: 11

Фото без опису

Саме таку назву мала перша конференція представників бізнесу і влади, що відбулася у Кропивницькому вчора, 26 вересня.

Участь у заході взяли керівники Кіровоградської обласної військової адміністрації, обласної ради, міської ради, обласного центру зайнятості,  регіональної торгово-промислової палати, представники бізнесу та бізнес-об’єднань Кропивницької громади. Долучилися до конференції у режимі онлайн і заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна та фахівці Державного центру зайнятості. 

Вітаючи учасників конференції заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Сергій Шеремет наголосив на важливості участі бізнесу у суспільно-економічних процесах. «Сьогодні, у цей надзвичайно важкий час, влада відчуває підтримку бізнесу у створенні робочих місць, наповненні бюджету, сплаті податків і заробітних плат, у підтримці ЗСУ, внутрішньо переміщених осіб. Ми зацікавлені в тому, щоб бізнес працював ефективно і нарощував свої сили, щоб працювала соціально-культурна сфера. Ми маємо забезпечити економічну стабільність не лише нашої області, а й усієї держави», зазначив С. Шеремет.

Він наголосив, що наразі міська рада працює над  створенням Стратегії розвитку громади, що стане основою для успішного функціонування громад і сталого їх зростання, ефективного використання ресурсів, залучення інвестицій, завдяки чому життя краян покращиться уже сьогодні.

Які існують програми підтримки розвитку бізнесу та які вже є успішні кейси від підприємців дізнавалися учасники конференції. 

Про державну підтримку підприємців, реалізацію урядової економічної програми підтримки для малого та середнього підприємництва «Зроблено в Україні», програму підтримки українських  виробників «Національний кешбек» поінформувала заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна. Заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома та консультант офісу підтримки мікро- і малого бізнесу «Зроблено в Україні» ознайомили учасників з урядовими програмами безповоротних грантів для створення та розвитку власного бізнесу. Це, зокрема, грант на власну справу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, мікрогрант на власну справу фізичним особам та суб'єктам господарювання на створення або розвиток власного бізнесу та ін. Йшлося й про компенсаційні програми для роботодавців за працевлаштування вразливих категорій громадян, облаштування робочих місць для людей з інвалідністю та про інші фінансові інструменти, орієнтовані на підтримку бізнесу.

Цікавим блоком конференції було знайомство з успішними кейсами від провідних підприємців ведення бізнесу.  Вони  розповіли про шлях становлення власної справи, поділилися досвідом, як скористалися державною підтримкою для розвитку підприємництва. Так, Інна Андрієнко розповіла про ствердження бренду «Козацький медок», організацію крафтового ярмарку у Кропивницькому, участь у грантових програмах, у тому числі соціального напрямку. Галина Дончевська  розповіла про діяльність та продукцію, що виготовляється під брендом «StarWood».

Були обговорені й програми підтримки бізнесу, які реалізуються в області іншими соціальними партнерами, важливі питання, спрямовані на розвиток соціально-відповідального бізнесу.

Панельна дискусія, що відбулася між учасниками конференції на завершення заходу, сприяла вирішенню соціально-економічних проблем громади та розвитку підприємництва в регіоні.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь