Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

ЗАХОДИ З ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ

Дата: 17.11.2023 09:33
Кількість переглядів: 126

Фото без опису

  Здавалося би, нещодавно весь світ перебував у режимі жорстких карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією COVID-19. Насправді такі дії сприяли зменшенню поширення не лише коронавірусу, а й інших респіраторних інфекцій, включаючи грип.

     У період 2021-2022 рр. не відбулося сезонного зростання захворюваності на грип, але це може створити ще більшу проблему найближчими місяцями. Цьому є декілька причин. По-перше, за останній рік було зібрано дуже мало зразків вірусу грипу, а отже, деякі загрозливі типи цього вірусу могли залишилися непоміченими. По-друге, за останній рік дуже мало людей хворіли на грип, тому наразі рівень природного імунітету в популяції є відносно низьким.    

    Для профілактики грипу найкращий західщорічна вакцинація.

      Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.

      Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику:

групи медичного ризику (високий ризик клінічних ускладнень грипу): особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, порушенням обміну речовин;

– персонал медичних закладів;

– особи віком понад 60 років;

групи епідемічного ризику (висока можливість інфікування грипом): діти загальноосвітніх закладів;

– персонал дошкільних, середніх та інших навчальних закладів;

робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, військові, а також особи, що перебувають у контакті з великою кількістю людей;

– особи, які доглядають хворих на грип удома;

– особи, що перебувають у спеціалізованих колективах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку, будинках дитини тощо);

жінки, які планують вагітність, під час епідемії грипу;

вагітні.

 

       Згідно з рекомендаціями ВООЗ, у 2023-2024 рр. слід використовувати квадривалентні вакцини від грипу. Держлікслужба оприлюднила результати державного контролю якості вакцин для профілактики грипу станом на 5 жовтня 2023 року. Позитивний висновок про відповідність МІБП вимогам державних і міжнародних стандартів отримали дві вакцини: ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ / GC FLU та ВАКСІГРИП® ТЕТРА / VAXIGRIP TETRA .

         Які переваги вакцинації? 

  • ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%;

  • ймовірність смертельних випадків зменшується на 80%;

  • частота госпіталізацій зменшується приблизно на 50%.

  

       Необхідно дотримуватись простих правил:

 

  1. «Захворів – сиди вдома». Візьміть лікарняний. Грип швидко передається.

  2. Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся як найменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби. 

  3. Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грипп розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та нісце знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

  4. Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

  5. Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

  6. Провітрюйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

  7. Привчити себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

 

       Зазначаємо, що лікарі настійно рекомендують не займатися самолікуванням. При перших симптомах грипу не варто затягувати і продовжувати  вести  звичайний спосіб життя, обов’язково звертайтесь до лікаря

       Потурбуйтеся про своє здоров’я та здоров’я близьких!

 

Новоукраїнське районне управління 

Держпродспоживслужби 

в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь