A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Чи може фрезерувальник підвищити кваліфікацію з використанням ваучера?

Дата: 26.07.2023 14:47
Кількість переглядів: 43

Так, може. Адже професія фрезерувальника входить до Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Але оплата підвищення кваліфікації можлива за умови дотримання як мінімум двох факторів.

Перше – фрезерувальник має належати до категорії громадян, яким може бути виданий ваучер.

Друге – фрезерувальник повинен мати, як мінімум, професійно-технічну освіту. Акцентуємо на цьому увагу, адже професійний стандарт “Фрезерувальник”, затверджений протоколом Галузевої ради з розробки професійних стандартів і стратегії розвитку професійних кваліфікацій Федерації металургів України від 14 березня 2023 р. № 42, передбачає, що документом, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, може бути диплом кваліфікованого робітника за професією „Фрезерувальник” або свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за цією професією або сертифікат про присвоєну/підтверджену/визнану професійну та/або часткову професійну кваліфікацію.

Цим же стандартом (пункт 2.4) передбачено, що фрезерувальник має проходити підвищення кваліфікації згідно з вимогами законодавства та потребами на виробництві один раз на п’ять років.

Пройти підвищення кваліфікації фрезерувальник може в закладах освіти, які мають право проводити навчання за ваучером. Перелік таких закладів освіти розміщено на вебсторінці Міністерства освіти і науки України http://surl.li/vnhl 

Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 11 липня 2023 року http://surl.li/izyge 

Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/feqeq


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь