Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Відмова роботодавця від прийому на роботу безробітного, який пройшов профнавчання на його замовлення: яка відповідальність?

Дата: 07.07.2023 09:30
Кількість переглядів: 73

Фото без опису

Нагадаємо, що Державна служба зайнятості здійснює професійне навчання зареєстрованих безробітних, у тому числі й на замовлення роботодавців. Це врегульовано ст. 35 Закону України “Про зайнятість населення”.

Відповідно до пункту 19 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (далі - Порядок), роботодавці зобов’язані протягом 15 календарних днів з дати завершення навчання працевлаштувати безробітних.

Пунктом 36 Порядку передбачено, що у разі невиконання роботодавцем умов договору між центром зайнятості та роботодавцем, який замовив організацію професійного навчання безробітного в закладі освіти (договір передбачає працевлаштування роботодавцем безробітного після закінчення навчання), роботодавець протягом 30 календарних днів після завершення безробітним професійного навчання відшкодовує центру зайнятості загальну суму витрат на професійне навчання за сертифікатом на навчання, суму витрат на проживання за сертифікатом на проживання в період навчання, проїзд безробітного до місця розташування закладу освіти та у зворотному напрямку, попередній медичний, психіатричний та наркологічний огляди.

Довідково. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм Порядку. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 12 червня 2023 року,  посилання тут

З нормативно-правовими актами, які регулюють питання профнавчання, можна ознайомитися на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейдіть за посиланням http://surl.li/rkoq

Є питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Телефонуйте, контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь