Інформаційні матеріали в рамках кампанії «Україна без бар’єрів»
На виконання листа Міністерства культури та інформаційної політики України від 02.12.2022 № 06/11/4288-22 щодо змінення механізмів звітування та матеріалів «Україна без бар’єрів» інформуємо.
Згідно з пунктом 35 «Плану заходів на IV квартал 2022 р. з реалізації
Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1041, а також на заміну листів Міністерства культури та інформаційної політики України від 30 грудня 2021 р. № 15852/5.11.2 та від 30 грудня 2021 р. № 15840/5.11.2 , під час здійснення своїх комунікацій в рамках інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів» просимо використовувати наступні матеріали:
- «Довідник безбар’єрності», який знаходиться за посиланням -
-
айдентику створену в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» та додавати згадування відповідної ініціативи першої леді у дописах на тему безбар’єрності. Айдентика знаходиться за посиланням:
https://barrierfree.crevv.com/;
- наративи та ключові повідомлення викладені у Комунікаційній стратегії з
реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україніна період до 2030 року:
https://cutt.ly/a1IyEXv.
Міністерство культури та інформаційної політики України реалізує інформаційну кампанію «Україна без бар'єрів». Цей проєкт покликаний популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття. Його ключова мета – підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації, а також забезпечення толерантного ставлення до таких груп з боку суспільства.
За ініціативи Першої леді України Олени Зеленської в межах кампанії створений освітній серіал «Безбар’єрна грамотність». Над ним працювала велика команда - Міністерство цифрової трансформації України, Національне агентство України з питань державної служби, громадська організація «Безбар’єрність», представники громадянського суспільства та експерти з доступності за підтримки ПРООН «Права людини для України». Автори прагнуть ознайомити громадян з темою безбар’єрності та долучити їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. За кожною серією стрічки стоять особисті історії у подоланні бар’єрів, життєвий шлях та досвід людей, які змогли сказати «ні» бар’єрам, світогляд людей, які це розуміють і вміють будувати інший доступний світ довкола.
Про що курс?
-
що таке безбар'єрність
-
що саме спричиняє бар'єри
-
кого стосується безбар'єрність
-
чому варто уникати стереотипів та упереджень
-
чи готові українці долати бар’єри
-
чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності
-
чому безбар’єрність — це спільна справа