Шановні роботодавці! До Вашої уваги новації, які пропонує служба зайнятості
Сприяння зайнятості молоді
Роботодавцю компенсуються 50% мінімальної заробітної плати за місяць за кожного працевлаштованого за направленням центру зайнятості зареєстрованого безробітного із числа осіб:
-
Особи віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців.
-
Особи віком до 35 років – (після закінчення навчального закладу) на перше робоче місце.
-
Особи звільнені із строкової або альтернативної(невійськової) служби на перше робоче місце після такого звільнення.
Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше шести місяців, за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази. (ст. 29.п.4 закону України «Про зайнятість населення»).
Стимулювання зайнятості найбільш вразливих осіб
Роботодавцю компенсується 50% фактичних витрат на оплату праці (але не більше розміру мінімальної зарплати), за працевлаштування строком не менше, ніж на один рік, за направленням центру зайнятості:
-
Осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.
-
Осіб з інвалідністю до настання пенсійного віку.
-
Учасників бойових дій, осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад місяць.
Загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців (ст.26 п.2 Закону України «Про зайнятість населення»).
За працевлаштування за направленням центру зайнятості особи, яка перебуває у статусі безробітного понад 6 місяців, строком не менше ніж на два роки - роботодавцю компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску.
Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців (ст.26-1 п. 1 Закону «Про зайнятість населення»).
Право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування упродовж 12 місяців отримає:
- роботодавець, який працевлаштовує строком не менше ніж на два роки за
направленням центру зайнятості осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць (не обов’язково працевлаштовувати на нові робочі місця).
-
суб’кт малого підприємництва, який працевлаштовує строком не менше ніж на два роки на нові робочі місця за направленням центру зайнятості безробітних, незалежно від виду діяльності (перелік пріоритетних видів економічної діяльності скасовано).
Нове робоче місце – робоче місце, яке створене у зв’язку із створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь.
Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем впровадження діяльності заяву протягом двох місяців з дня працевлаштування особи.
Заяву можна подати особисто, або через електронний кабінет.
Виплата компенсації здійснюється кожний непарний місяць роботи працівника.
Компенсація не надається суб’єкту господарювання
-
Має заборгованість зі сплати ЄВ, страхових внесків, та з виплати заробітної плати перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців.
-
До якого застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності) або суб’єкт господарювання перебуває на стадії ліквідації.
Запрошуємо до співпраці!!!