До уваги отримувачів компенсаційних виплат на догляд за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку

Дата: 06.12.2022 12:13

Міністерство соцiальної політики України

До Міністерства соціальної політики надходять звернення з питання визначення сукупного доходу для призначення субсидії та інших соціальних виплат від громадян, які до березня 2019 року оформили отримання щомісячної компенсаційної виплати за догляд за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 (далі – постанова № 832).

Інформуємо, що постанова № 832 з 23.03.2019 втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання державної допомоги окремим категоріям громадян” від 20.03.2019 № 233, але пунктом 1 встановлено, що щомісячні компенсаційні виплати у розмірі 34,75 грн, призначені відповідно до постанови № 832 здійснюються до моменту втрати особою такого права або до дати призначення їй іншої виплати, встановленої законодавством.

Важливо відмітити, що під час призначення субсидії та інших соціальних виплат працездатним особам, які є отримувачами такої щомісячної компенсаційної виплати, для розрахунку сукупного доходу враховується дохід на рівні від 0,5 до 1 мінімальної заробітної плати.