РЯД ПОВЕРНУВ ПЕРЕВІРКИ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ВПО
Державну допомогу на проживання у внутрішньо переміщених осіб можуть вимагати назад, якщо виплати отримали незаконно. Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович. Це може статися, якщо людина перемістилася з місця реєстрації як ВПО в інше місце або повернулася додому та не повідомила про це чи не знялась з обліку як внутрішньо переміщена. Працівники Національної соціальної сервісної служби перевірятимуть, чи проживає за вказаним місцем реєстрації людина, зареєстрована як ВПО. Якщо вона там не проживає, не повідомила про це і продовжує отримувати виплати, ці виплати скасовуватимуть і змушуватимуть повертати назад незаконно отримані кошти.
– У нас є моніторинг. Ми відновили перевірки Національної соціальної сервісної служби. Коли людина повертається в місце свого постійного проживання, вона повинна написати заяву про припинення їй виплат як внутрішньо переміщеній. При встановленні такого факту, що людина повернулася, але продовжує з тих чи інших причин отримувати такі виплати – звісно, виплати будуть припинені та будуть здійсненні заходи для повернення таких коштів, – заявила міністерка.
УРЯД ПОВЕРНУВ ПЕРЕВІРКИ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ВПО
Кабінет Міністрів України запровадив перевірку місця фактичного проживання ВПО. Це дасть змогу з'ясувати, чи дійсно людина знаходиться за зазначеною нею адресою.
Відповідну постанову №1168 «Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» уряд ухвалив 14 жовтня.
Якщо під час перевірки #ВПО не виявилося вдома, то людина протягом днів має з'явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку і пройти там ідентифікацію.
Якщо протягом днів переселенець не підтверджує своє місце проживання, то такій внутрішньо переміщеній особі будуть припинені соціальні виплати на проживання з наступного місця.
Вказана норма не є новою та раніше вона містилася в Постанові КМУ №505 від 01 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та дуже часто застосовувалася на практиці органами соцзахисту.
Тож, якщо ви ВПО та наразі змінили адресу свого початкового переміщення на іншу, рекомендуємо найближчим часом звернутися до органів соцзахисту чи ЦНАПі.
Там отримати довідику ВПО із зазначенням актуальної адреси теперішнього проживання.