Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Які зміни відбулися в законодавстві з питань проведення медичних оглядів працівників?

Дата: 26.10.2022 18:13
Кількість переглядів: 104

 

Фото без опису

Нагадаємо, що законодавство про зайнятість населення передбачає, що роботодавці зобов’язані забезпечувати гідні умови праці, які відповідають вимогам законодавства в сфері оплати праці, охорони і гігієни праці. Вказані вимоги, в свою чергу, визначаються відповідними нормативно-правовими актами. Так, нормами Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» регламентуються питання проведення обов’язкових медичних оглядів працівників – попередніх (до прийняття на роботу) і періодичних.
З 01 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про систему громадського здоров’я» (далі – Закон, вводиться в дію через 12 місяців з дня набрання чинності). Законом, зокрема, регламентуються медико-санітарні вимоги до умов праці (стаття 34) та обов’язкові медичні огляди (стаття 45). Працівники кадрових служб роботодавців мають враховувати зазначені вимоги в своїй роботі. Наприклад, працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлені терміни обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюються від роботи і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
Також Законом визнається таким, що втратив чинність Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», та вносяться зміни до низки нормативно-правових актів, у тому числі Кодексу законів про працю України.
Закон України «Про систему громадського здоров’я» http://surl.li/dhnuu
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь