Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

ВІДСУТНІСТЬ ЗОН САНІТАРНОЇ ОХОРОНИ ДЖЕРЕЛ ВОДОПОСТАЧАННЯ - ОДНА З ПРИЧИН ЗАБРУДНЕННЯ ПИТНОЇ ВОДИ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

Дата: 15.09.2022 12:42
Кількість переглядів: 166

 


Результати обстежень джерел водопостачання, що проводять фахівці Держпродспоживслужби, показують ряд порушень стосовно дотримання режиму охорони господарської діяльності в зонах санітарної охорони джерел та об’єктів питного водопостачання, правил експлуатації систем питного водопостачання, встановлених режимів їх роботи, правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення потреб споживачів у питній воді, контролю за якістю питної води, вимог законодавства щодо здійснення виробничого контролю за якістю та безпечністю питної води на об’єктах водопостачання тощо.
Серед основних порушень вимог чинного законодавства у сфері водопостачання, що безпосередньо впливають на безпечність, якість води, її епідемічне значення:
не організовано та не витримується ширина санітарно-захисної смуги водоводів та водопровідних мереж,
не встановлені зони санітарної охорони джерела питного водопостачання, не організовано їх облаштування, огородження, відповідно до вимог діючих ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди»,
не дотримується охорона джерела у межах першого, другого та третього поясу санітарних зон,
у межах першого поясу санітарної охорони джерела водопостачання не дотримується особливий режим санітарної охорони згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.1998 року № 2024: не здійснене планування, монтування охоронної сигналізації, освітлення, в межах зон розміщуються сільськогосподарські угіддя, споруди, в яких зберігаються господарсько-побутові відходи, вигреби, відбувається відстій великогабаритного транспорту та забруднення ґрунту рідинними мастильними матеріалами, випасається велика рогата худоба, складується гній від домашніх тварин, територія не покошена від бур'янів.
З початку 2022 року обстежено/перевірено 3 водогони, на всіх 3-х виявлено порушення санітарних норм та правил, з них на  водогоні Новомиколаївського СКП, Глодоської сільської ТГ взагалі не виділена та не облаштована зона першого поясу (суворого режиму) охорони джерела водопостачання.
 Мета зон санітарної охорони – охорона джерела водопостачання від забруднення. Загальним призначенням зон санітарної охорони є встановлення достатньо суворих обмежень, що покликані повністю виключити ймовірність забруднення джерел водопостачання.
Зоною санітарної охорони є територія і акваторія, де запроваджується особливий санітарно-епідеміологічний режим з метою запобігання погіршенню якості води джерел централізованого господарсько-питного водопостачання, а також з метою забезпечення охорони водопровідних споруд (ст. 1 Водного кодексу України).
Для водопроводів господарсько-питного водопостачання та їх джерел встановлюються зони санітарної охорони зі спеціальним режимом (ст. 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).
Залежно від типу джерела питного водопостачання (поверхневе, підземне), ступеня його захищеності і ризику біологічного, хімічного та радіаційного забруднення, особливостей санітарних, гідрогеологічних і гідрологічних умов, а також характеру забруднюючих речовин встановлюються зони санітарної охорони та окремі пояси особливого режиму цих зон.
Межі зон санітарної охорони та поясів особливого режиму встановлюються органами місцевого самоврядування за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, та органами державної санітарно-епідеміологічної служби (ст. 34 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»).
Організація (визначення та облаштування) зон санітарної охорони передбачено наступними нормативними документами: закони України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», постанова Кабінету Міністрів України від 11.12.1998 № 2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об'єктів», ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди».

З повагою Новоукраїнський відділ Головного Управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь