До уваги громадян та керівників сільськогосподарських підприємств.

Дата: 04.07.2022 11:41

З метою реалізації забезпечення належного протипожежного захисту об’єктів агропромислового комплексу та підготовки до зернозбиральної кампанії 2022 року і недопущення втрат зернових, грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні події

Нагадуємо про основні вимоги пожежної безпеки яких необхідно дотримуватися під час зернозбиральної кампанії, встановлені Кодексом цивільного захисту України, Правилами пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04.12.2006 № 730/770, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2007 р. за № 313/13580 та Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затверджених ситуаціях, затвердженим постановою КМУ від 26.06.2013 № 444, а саме:

• до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути технічно справні, бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами). Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальними металевим ланцюгом, що торкається землі;
  • трактористи , комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежні інструктажі;
  • інструктажі повинні проводити особи, які пройшли спеціальне навчання з питань пожежної безпеки на територіальних курсах, у закладах цивільного захисту відповідно до вимог типового положення про них;
  • перед дозріванням колосових ( у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м. завширшки;
  • у період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки не більше 50 на. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м. завширшки. Скошений хліб з прокосів треба негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м. завширшки;
  • безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактори з плугом на випадок пожежі;
  • у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Також нагадуємо Вам що внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки а саме:

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн. до 6120 грн. і на посадових осіб від 15300 грн. до 21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно - заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 грн. до 12240 грн. і на посадових осіб - від 21420 грн. до 30600 грн.