Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Важливе про ідентифікацію тварин!

Дата: 27.05.2022 08:15
Кількість переглядів: 731

Важливе про ідентифікацію тварин!

Реєстрація тварин є частиною державної політики України та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

Фото без описуФото без опису

Це закріплено на законодавчому рівні, а саме - статтею 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно якої в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин.

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок - здоров’я люде.

Власники ідентифікації тварин мають право реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо.

Обов’язковій ідентифікації підлягають:

• велика рогата худоба, ягнята, козенята — протягом 7 днів з моменту народження;

• товарні свині — за добу до переміщення (продажу, забою);

• лошата — не пізніше 1 року після народження.

При цьому нагадуємо, що всі юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

  1. подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  2. ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
  3. вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;
  4. зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства;
  5. здійснювати переміщення тварин тільки з ідентифікаційними документами;
  6. подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій;
  7. проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

 

Переміщення юридичними та фізичними особами тварин, які не відповідають вимогам законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин, забороняється.

 

Що порібно для ідентифікації тварин

Для того щоб проідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини, або до вашої територіальної дільничної лікарні ветеринарної медицини з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом.

Послуга ідентифікації потребує оплати — розмір оплати залежить від виду тварини, що ідентифікується.

 Постановою Кабінету Міністрів України N 506 від 8 серпня 2016 року затверджено порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам–власникам цих тварин.

Відповідальність за невиконання вимог Закону «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»

Власники тварин, які НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин або ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ проводити реєстрацію тварин підпадають під дію статті 107.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин". Дана стаття тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тарифи з ідентифікації і реєстрації тварин для фізичних осіб (угода за співпрацю, без урахування банківських послуг):

Велика рогата худоба (корова, бички, телята) – 62,00 грн.;

Дрібна рогата худоба (вівці, кози) – 34,00 грн.;

Свині – 45,50 грн.;

Тарифи за кріплення бирки, без урахування банківських послуг:

Велика рогата худоба (корови, бички, телята) – 17,84 грн.;

Дрібна рогата худоба (вівці, кози) – 15,01 грн.;

Свині – 8,93грн.

Тож будьте пильними та відповідальними по відношенню до своїх тварин — проведіть повний клінічний огляд та ідентифікацію. Не створюйте загрозу для себе та інших!

 

Новоукраїнський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь