Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Яку небезпеку приховує пластиковий посуд ?

Дата: 23.05.2022 08:58
Кількість переглядів: 1227

 

Фото без опису

 

Яку небезпеку приховує пластиковий посуд Одноразовий пластиковий посуд, який заполонив вітчизняний ринок, швидко став невід'ємною частиною нашого життя. Без пластикового посуду не обходяться пікніки, походи та навіть святкування. Каву у пластику пропонують всюди - на ринках, у студентських їдальнях, кіосках та кафе. Щоправда, останнім часом на заміну пластиковим стаканам приходять паперові. Однак вони значно дорожчі, тому продавці «швидкої кави» переходять на них неохоче. Те, що матеріали, з яких виготовляють одноразовий пластиковий посуд, аж ніяк не додають здоров'я - не таємниця, проте його зручність та невисока вартість, очевидно, переважають над шкідливістю. Окрім того, що споживачі часом використовують посуд не за призначенням (наприклад, вживають гарячу їжу з тари, яка призначена лише для холодної, не звертаючи увагу на позначки), на ринок потрапляє ще чимало товару взагалі без інформації про виробника. Щоб вберегти себе від «пластикової отрути», треба знати кілька простих правил використання одноразового посуду й розібратися у маркуванні, яке на ньому зазначене. - З алкоголем пластик «не дружить». Перше, що потрібно запам'ятати - це те, що з пластикових стаканів не можна вживати алкоголь. Вступаючи у реакцію зі спиртним, поліпропілен може виділяти канцерогени, такі як формальдегід та фенол, які є дуже шкідливими. - Небезпечні речовини можуть також потрапляти в організм з гарячими напоями. Найдешевший посуд виготовляють з полістиролу, а він під час нагрівання виділяє токсичні речовини. Такі посудини дуже тонкі, легко ламаються і деформуються, якщо у них налити гарячу рідину.
- Не можна забувати, що посуд одноразовий, отже не призначений для повторного використання і тривалого зберігання їжі. У закладах швидкого харчування страви часто підігрівають у мікрохвильовій печі, для чого більшість пластику не призначена. -Про що свідчить маркування: «PS» означає, що до складу посуду входить полістирол. Такий пластик можна використовувати тільки для холодної їжі. Під час контакту з гарячим посуд виділяє токсичний стирол. Також ця речовина виділяється під час контакту з алкоголем. Стирол накопичується у печінці та нирках і може спричинити серйозні захворювання, навіть цироз. Також полістирол позначають трикутником з цифрою«6» всередині. «РР» - до складу входить поліпропілен. Такий пластик можна використовувати для гарячої їжі та напоїв, адже він витримує температуру до 100°С. Проте, контактуючи з алкоголем, посуд виділяє формальдегід, або фенол. Це канцероген, від якого страждають нирки, печінка та очі. Поліпропілен позначають також трикутником зі стрілок з цифрою «5» всередині. Такий посуд досить міцний і добре тримає тепло. Трикутник з трьох стрілок - ознака повторної переробки сировини. Стрілки означають замкнений цикл: створення - використання - утилізація. Всередині трикутника зазвичай одна або дві цифри, які вказують на тип матеріалу (1-19 - пластик, 20-39 - папір та картон, 40-49 - метал, 50-59 - деревина, 60-69 - тканина і текстиль, 70-79 - скло).

Позначка «бокал-виделка» засвідчує, що з посуду можна їсти, а якщо позначку перекреслено - пластиковий виріб не призначений для контакту з їжею.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь