Якщо лунає довгий безперервний сигнал сирени тривалістю до однієї хвилини, це означає — «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!».
Якщо лунає довгий безперервний сигнал сирени тривалістю до однієї хвилини, це означає —
«ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!».
Протягом 5 хвилин після подачі сигналу інформаційні канали радіо та телебачення передаватимуть актуальну інформацію.
У хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання та діяти максимально швидко.
У разі отримання сигналу повітряної тривоги необхідно
• відключити газ, воду, електроенергію, загасити вогонь в печах;
• візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів харчування і води;
• надайте допомогу хворим і літнім людям;
• швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
• вийти із приміщення та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди (інформація перелік захисних споруд цивільного захисту м. Кропивницький, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів).
Ні в якому разі після сигналу «Повітряна тривога» не можна залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.
По прибуттю в укриття:
• зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти,
• дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
• уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.
Якщо лунає короткий сигнал сирени до 5-10 секунд, це означає «ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ». Також після короткого сигналу сирени буде мовне повідомлення про відбій тривоги.
Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже пiсля залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби, коригування вогню або зміна позиції.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області