Якою мовою має бути укладено трудовий договір з іноземним найманим працівником – громадянином країн Європейського Союзу?
Питання – відповіді
Застосування праці іноземців
Якою мовою має бути укладено трудовий договір з іноземним найманим працівником – громадянином країн Європейського Союзу?
Відповідно до частини 4 статті 42-7 Закону України “Про зайнятість населення”, роботодавець зобов’язаний укласти з іноземцем трудовий договір (контракт) не пізніш як за 90 календарних днів з дати видачі дозволу та у десятиденний строк після укладення трудового договору (контракту) надати його копію, засвідчену роботодавцем, регіональному центру зайнятості.
Трудові відносини іноземних працівників регулюються Кодексом законів про працю України та міжнародними угодами, ратифікованими Україною. До таких угод відноситься Європейська конвенція про правовий статус трудящих-мігрантів, ратифікована Законом України від 16.03.2007 №755-V. Статтею 5 Конвенції визначено, що кожному трудящому-мігранту до виїзду до держави, що приймає, видається трудовий договір, який має бути укладений однією чи більше мовами, які використовуються в державі походження, та однією чи більше мовами, які використовуються в державі, що приймає.
Кіровоградський обласний центр зайнятості