Дата: 02.08.2021 11:58

Пам’ятайте!

Наша уважність та серйозне ставлення до електробезпеки є запорукою збереження життя та здоров’я!

Згідно плану роботи Шишкинського консультаційного пункту з питань цивільного захисту населення 31 липня 2021 року відбулася презентація тематичних матеріалів на тему: "Запобігання випадків ураження електричним струмом та надання першої домедичної допомоги".

Тому працівники нагадали правила безпечного поводження з електроприладами:

- не залишайте без нагляду включені в мережу електричні прилади (особливо електропраска, електроплитку і обігрівач);

-оберігайте електричні прилади від попадання в них вологи;

-забороняється торкатися руками оголених кінців проводки, ремонтувати вимикачі, що знаходяться під напругою, розетки і патрони, електроприлади. перед початком ремонтних робіт мережу необхідно знеструмити;

-знаходячись у воді або стоячи босоніж на мокрій підлозі, не можна торкатися ламп, вимикачів-перемикачів, елементів проводки голіруч;

-не торкайтеся водопровідних кранів або каналізаційних пристроїв, а також металевих предметів, якщо у вас в руках електроприлад, включений в мережу;

-не торкайтеся вологими руками до включених в електричну мережу приладів, вимикачів, розеток, цоколів електролампочок;

-небезпека ураження електрострумом може виникнути при користуванні електроприладами з порушеною ізоляцією, електроплитками з відкритою спіраллю, саморобними печами; електронагрівачами.

Одне з небезпечних проявів електрики – це крокова напруга (електрична напруга), що виникає між двома точками поблизу струмопровідної лінії, яка торкається землі, на відстані одного кроку.

Наближатися до обірваного проводу заборонено!

При попаданні під крокову напругу виникають мимовільні судорожні скорочення м'язів ніг і, як наслідок, падіння людини на землю. Струм починає проходити між новими точками опори - наприклад, від рук до ніг, що може призвести до смертельних уражень.

Якщо так сталося, що ви опинилися поруч з обірваним дротом, то пам'ятайте про те, що треба покинути небезпечну зону мінімальними кроками («гусячим кроком») або стрибками. У загрозливій ситуації при виході з небезпечної зони необхідно застосувати ходу «п'ята?носок» у сторону від місця падіння струмопровідної частини.