Про підготовку до командно-штабних навчань з питань цивільного захисту спеціалізованих служб та формувань Новоукраїнського району

Дата: 26.07.2021 16:33

На вересень 2021 року заплановано проведення командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту Новоукраїнської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області.

Відповідно до п.12.1 Плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року №1659-р, щодо проведення місцевими органами виконавчої влади штабних тренувань з органами управління цивільного захисту територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту по переведенню її з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період та з метою виконання вимог розділу ІІ пункту 17 Плану основних заходів ЦЗ області на 2021 рік та січень-лютий 2022 року, затверджений розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 12 січня 2021 року №10-р.

16 липня п.р. Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області, відповідно розділу ІІІ п.3.2.1. Методичних рекомендацій щодо підготовки та проведення КШН органів управління та сил ЦЗ, затверджених наказом ДСНС України від 18 травня 2017 року №273, в приміщенні Новоукраїнської районної державної адміністрації проведено групові заняття для керівників спеціалізованих служб цивільного захисту, членів районної комісії ТЕБ та НС, комісії з питань евакуації, керівного складу органів місцевого самоврядування Новоукраїнського району.

В ході заняття завідувачем навчально-консультаційного пункту у м.Новоукраїнка Віктором КУТИЧАНОМ та викладачем Кропивницьких територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Центру Юрієм МУКОНІНИМ посадовим особам було доведено:

•    Порядок підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року №443;
  •   Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення командно-штабних навчань органів управління цивільного захисту, затверджених наказом ДСНС України від 18 травня 2017 року №273;
  •   вимоги Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року №841, зі змінами відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 року №905.

Також були опрацьовані питання порядку розробки документації організації та проведення командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту Новоукраїнської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області.

Всього до групових занять для керівників спеціалізованих служб цивільного захисту, членів районної комісії ТЕБ та НС, комісії з питань евакуації, керівного складу органів місцевого самоврядування Новоукраїнського району було залучено 34 посадові особи.

Завідувач НКП

Віктор КУРТИЧАН