"Індійський" штам

Дата: 12.07.2021 14:32

В Україні вже є двоє людей, в яких виявили небезпечний штам коронавірусу "Дельта", або так званий "індійський" штам, заявив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв'ю ТСН.

За його словами, це жінка 66 років і дитина 16 років, які нещодавно повернулися з Росії. Тестування їм провели вже в Україні, проте проаналізували їх за кордоном, зазначив секретар РНБО.

"У нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, дві приватних і дві державних. У нас немає саме тестів, які виявляють індійський штам, ми звернулися до Всесвітньої організації охорони здоров'я", - розповів Данілов.

Нині хворі перебувають в Олександрівської лікарні, стан стабільний.

Про двох хворих із новим штамом коронавірусу повідомив і головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він твердить, що міністерство охорони здоров'я готує комплексні пропозиції для протидії поширенню в Україні цього штаму.

Заступник керівника МОЗ також повідомив, що на засіданні уряду в середу підтримали низку заходів, що мають упередити поширення штаму "Дельта". Зокрема, йдеться про заборону громадянам, які прибули з Індії, Британії, Росії та Португалії або перебували на їх території не менше семи днів, перетинати кордон України без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу, проведеного безпосередньо в пунктах пропуску. Ця норма діє з 25 червня 2021 р.