ОБМЕЖЕННЯ ОБІГУ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ: КОЛИ ПОЧНУТЬ ПРАЦЮВАТИ ВИМОГИ ТА ШТРАФИ
10 червня набрав чинності Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Документ було офіційно опубліковано в газеті «Голос України» 9 червня.
Однак більшість його положень почнуть працювати через 6 місяців, а заборона на поширення пакетів і покарання – через 9 місяців, повідомляє прес-служба Верховної Ради у Facebook.
Мета Закону – зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.
Прийнятий акт забороняє об’єктам роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг розповсюджувати пластикові пакети такого типу:
– надтонкі;
– тонкі;
– оксорозкладні.
Виняток – біорозкладні та обмежені величиною пакети (розміром 225х345х450 мм), які використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також для первинного пакування сипучих продуктів (діє до 1 січня 2023 року).
Всі інші пластикові пакунки, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу.
Законом також забороняється безоплатне їх розповсюдження.
Продавати пакети можна за цінами не нижчими від мінімальних, що встановлені Урядом. Крім того, на кожному з них має бути відповідне маркування. Втім, не дозволяється використовувати позначки «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо це не відповідає встановленим вимогам.
У Законі визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів:
– за порушення норми щодо заборони розповсюдження пластикових пакетів передбачена відповідальність у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі НМДГ (від 8500 до 17000 грн.), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч НМДГ (17000 до 34000 грн.);
– за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот НМДГ (від 1700 до 3400 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот НМДГ (від 3400 до 8500 грн).