Нові умови надання житлової субсидії з 1 травня 2021 року

Дата: 11.05.2021 16:19

Нові умови надання житлової субсидії з 1 травня 2021 року

Всі умови надання субсидій чітко регламентовано законодавством (Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 (зі змінами)).

Особи, які потребують призначення житлової субсидії та особи, які її отримували у опалювальному сезоні 2020-2021 р. всі, без виключення, з 1 травня 2021 року подають нову заяву та декларацію, за новою формою, яка буде затверджена Міністерством соціальної політики України.

Заяву та декларацію можна подавати протягом травня-вересня 2021 року (субсидія буде призначена з травня 2021 року, при наявності права).

Субсидія буде надаватися виключно у грошовій готівковій формі. Виплата субсидій здійснюватиметься через поточні рахунки, відкриті у банківських установах.

Отримувати субсидію через відділення операторів поштового зв’язку можуть лише отримувачі з числа:

• осіб з інвалідністю І групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • осіб, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Згідно змін законодавства, субсидія НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ:

• при наявності у власності транспортного засобу молодше п’яти років, або більше одного транспортного засобу молодше 15 років (крім мопеда і причепа);
  • при наявності у власності більше одного житлового приміщення (квартири, будинка), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території або непридатне для проживання;
  • при наявності на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
  • при здійсненні протягом року перед зверненням за субсидією операції на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень;
  • з купівлі іноземної валюти, банківських металів, нерухомого майна, цінних паперів та інших фінансових інструментів;
  • платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування) та за інших умов передбачених у пункті 14 Положення.

Наразі нові форми заяви та декларації не затверджені Міністерством соціальної політики України. Про зміни що внесені до Порядку призначення житлових субсидій та про дату початку прийому документів буде повідомлено додатково.

Для більш детальною інформацією та консультацією звертайтеся до діловодів Ганнівської сільської ради та старостинських округів.