АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА – ГАРАНТІЯ ДОСТУПНОСТІ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 26.03.2021 10:35

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА – ГАРАНТІЯ ДОСТУПНОСТІ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Потребуєте  допомоги юриста, але через стан здоров’я або певні життєві обставини не маєте можливості відвідати центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги? – Тоді ви можете отримати адресну безоплатну правову допомогу (далі – БПД) за місцем свого проживання або перебування. Це значно полегшує доступ до системи БПД незахищеним верствам населення.

Адресна правова допомога є одним з інструментів      доступу до системи БПД в межах права на справедливий суд, закріпленого у Статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Якщо людина з об’єктивних причин не може звернутися в бюро правової допомоги – фахівці прибудуть за адресою клієнта для особистої консультації. По всій території України працюють мобільні консультаційні пункти – точки доступу до безоплатної правової допомоги, що діють за графіком, визначеним місцевим центром з надання БПД.

Фахівці системи БПД      приїжджають до осіб похилого віку, людей з інвалідністю. Найчастіше – до закладів соціального обслуговування населення (соціальних гуртожитків, дитячих будинків, геріатричних пансіонатів,  будинків-інтернатів для людей похилого віку та осіб з інвалідністю), у заклади охорони здоров’я (лікарні, санаторії, реабілітаційні центри) тощо.

Загалом з 2017 року по 31 грудня 2020 року адресна правова допомога була надана 4 716 особам:

• у 2017 році – 1 450 особам;
  • у 2018 році – 1 562 особам;
  • у 2019 році – 1 115 особам;
  • у 2020 році – 589 особам.

Щоб отримати адресну правову допомогу, треба зателефонувати до найближчого центру чи бюро правової допомоги або ж звернутися до Єдиного контактного центру системи БПД за безкоштовним номером 0 800 213 103.