Коронавірус

Дата: 22.03.2021 15:44

Що таке коронавірус?

Коронавіруси - це велика родина вірусів, які викликають захворювання, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань. Новий коронавірус - це новий штам, раніше не ідентифікований у людей. COVID-19 - це інфекційне захворювання, спричинене останнім виявленим коронавірусом (SARS-CoV-2).

Як поширюється вірус?

Люди можуть заразитися COVID-19 від інших людей, які мають вірус, вдихаючи дрібні крапельки рідин від людей із COVID-19, які кашляють або чхають, або через дотик до забруднених поверхонь.

Які симптоми?

Багато людей, які заражаються, відчувають легкі симптоми і одужують, але  деякі люди можуть переносити хворобу досить тяжко.
Симптоми включають поєднання:

• Лихоманка
  • Кашель
  • Утруднене дихання
  • Біль у м'язах
  • Втома

Як можна підготуватися якщо у Вас, чи Ваших пацієнтів імуноскомпрометований стан?

• Навчайте себе, дізнавайтесь актуальну інформацію по COVID-19 із надійних джерел.
  • Поповніть запас ліків, що відпускаються за рецептом, або подумайте про онлайн замовлення ваших ліків.
  • Продовжуйте практикувати конкретні профілактичні заходи, як прописані вашим лікарем у зв’язку з вашим постійним лікуванням.
  • Майте безрецептурні ліки та медичні засоби (наприклад, термометр) для лікування високої температури.
  • Наскільки це можливо, підтримуйте фізичну активність, щоб забезпечити гарний фізичний стан.
  • Майте достатню кількість продуктів та предметів домашнього вжитку, приблизно на 2-4 тижні. Готуйтеся поступово і уникайте панічної закупки.
  • Активуйте свою соціальну мережу. Заздалегідь зв’яжіться з сім’єю, друзями, сусідами чи медичними працівниками вашої громади та складіть спільні плани, що робити, коли COVID-19 поширюється у вашій громаді чи якщо ви захворіли.
  • Дотримуйтесь інструкцій національних органів про те, як підготуватися до надзвичайних ситуацій.
  • Продовжуйте практикувати загальну гігієну.

Що робити, якщо Ви захворіли?

Якщо Ви захворіли і виявили у себе симптоми кашлю, лихоманки та утрудненого дихання:

1. Залишайтеся вдома та телефонуйте до свого сімейного лікаря.

2. Не забудьте уточнити, який у Вас імунокомпромісний стан.