Збільшені штрафи за випалювання трави набули чинності.

Дата: 19.03.2021 14:01

З настанням весни розпочалося масове спалювання сухої рослинності та її залишків, опалого листя, стерні, луків, пасовищ. Внаслідок протиправних дій паліїв знищується не лише рослинність, а й ґрунтоутворюючі мікроорганізми, комахи, гнізда птахів, різні види тварин та їх молодняк. Враховуючи, що пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу, органічне сміття: листя, бадилля, траву – краще не спалювати, а закомпостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його родючішим, а все що непридатне до вжитку потрібно утилізувати у законний спосіб. А головне - є ризик розповсюдження вогню на житлові будинки, що може призвести до травмування і навіть загибелі людей. Згідно новим змінам до Кодексу України про адміністративні правопорушення збільшилися штрафи для паліїв. Так, згідно Статті 77-1 КУпАП за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, опалого листя, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах біля автомобільних доріг, у парках або інших зелених насадженнях у населених пунктах без дотримання порядку тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А згідно Статті 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладання штрафу від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні громадяни! Бережіть природу – відмовтеся від практики спалювання сухої трави!

Пам’ятайте, природа потребує вашого захисту і бережливого ставлення до неї! Будьте відповідальними!

При пожежі телефонуй "101"