Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Семінар-нарада бджоляру з метою охорони медоносних бджіл від хімічного токсикозу

Дата: 18.03.2021 07:41
Кількість переглядів: 746

Фото без опису

Виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук 20.09.2000р. №184/82.

Зареєструвати пасіку за місцем проживання або за місцезнаходженням у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах у порядку відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук 20.09.2000р. №184/82.

Розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно ст.15 Закону України «Пробджільництво»

При зміні назви чи адреси пасіки проінформувати про це районне (міське) управління Держпродспоживслужби протягом 10 днів. (Наказ Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук 20.09.2000р. №184/82).

При отриманні повідомлення про проведення хімічних обробок сільськогосподарських угідь або присадибних ділянок на території сільської ради, де розміщена пасіка або в суміжних господарствах, ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

У випадку авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів вивезти пасіку до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місцьпроведення авіаційних обробок на період до 5 діб, а при проведенні наземних обробіток на відстань 3-5 км від місць проведення наземного обприскування.

Основні причини хімічного токсикозу бджіл:

Некваліфіковане використання пестицидів для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур;

Промислові викиди різних підприємств, відсутність на пасіках відповідного обладнання для ізоляції бджіл; несвоєчасна перевезення бджіл в безпечне місце;

Використання забрудненого солями цукру корми (сольовий токсикоз);

Несвоєчасне інформування бджолярів про заплановані обробках пестицидами сільськогосподарських культур.

Лікування бджіл при отруєннях має проводитися за наступною схемою:

Гнізда сімей, які втратили багато льотних бджіл, скорочують відповідно до їх силою і витягають, перш за все, медові і пергові рамки, особливо з свіжепринесенним нектаром і пилком, а також рамки з відкритим розплодом, не обсіженні бджолами;

Сім'ї бджіл забезпечують водою, наливаючи її в стільники, і підгодовують рідким цукровим сиропом (1:1) протягом 3-4 днів;

Звільнені вулики промивають 5% розчином лугу, потім чистою водою і пропалють паяльною лампою.

Профілактика отруєння бджіл

Для профілактики отруєння бджіл не допускають обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Перед обробкою перевозять пасіку на 5-7 км від цього місця і повертають через 14 діб після закінчення обробки, або ізолюють бджіл у вуликах.

Для підвищення стійкості бджолосімей до отруєнь і захворювання слід: утримувати на пасіці тільки сильні бджолосім'ї з необхідною кількістю меду і перги; на пасіці мають бути бджоли однієї породи, адаптованої до кліматичних і медозбірних умов даної місцевості; забезпечувати бджіл хорошим медозбором, який підвищує їх стійкість до захворювань; розміщувати пасіки на піднесених місцевостях і добре провітрюваних сонячних ділянках; утримувати родини у відремонтованих вуликах, забезпечувати питною водою.

 

Новоукраїнський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Семінар-нарада відбудеться 26 березня 2021 року о 10:00 в актовій залі  відділу Держпродспоживслужби!!!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь