Амброзія полинолиста
Зелений агресор - амброзія полинолиста
Чистота довкілля та здоров’я людей – одна з основних проблем сьогодення. Великої шкоди на території парків, зон відпочинку і на посівах польових культур завдає карантинний бур’ян амброзія полинолиста.
Росте вона як в посівах різних культурних рослин, так і обабіч доріг, біля будинків та смітників, тощо. Захоплює погано оброблені поля, городи, сади, занедбані газони. Спостерігаючи за амброзією можна сказати, що вона справжній «зелений агресор»!
Наявність карантинних рослин в рекреаційних зонах небезпечна для використання цих місць для відпочинку. Пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз. У період -цвітіння цього бур’яну від нього страждає величезна кількість населення. Люди втрачають працездатність, у них набрякають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, з’являються нежить та сльозотеча. У деяких, особливо сприйнятливих людей амброзія може стати причиною виникнення бронхіальної астми, надто небезпечна вона для маленьких дітей. У надчутливих людей (алергиків) пилок та інші частини цієї рослини можуть викликати дерматит.
У світі амброзія полинолиста поширена в багатьох країнах, майже на всіх континентах. У регіонах її масового поширення шкодочинність надзвичайно велика. Одна рослина здатна утворювати до 100 тисяч насінин та зберігати схожість від 5 до 40 років.
Заходи з її знищення мають бути не одноразовими, а постійними. Треба не допускати масового розмноження. Бажано виривати бур’ян з коренем ще до початку цвітіння, а при знищенні потрібно користуватися засобами індивідуального захисту. Уважно стежити за сходами рослин на клумбах і газонах, щоб не сплутати молоду амброзію на дуже схожі з нею чорнобривці.
Громадяни! Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі, отже боротьба з амброзією – це справа кожної людини!!!