Ганнівська громада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Обережно змії!

Дата: 11.03.2020 14:16
Кількість переглядів: 543

На території нашої країни можливі укуси звичайної та степової гадюки. Вужеві вважаються умовно отруй­ними. Для людини не отруйні, за рахунок того, що отруйні зуби розташовані в глибині їх ротової порожнини і при укусі не про­никають до шкіри.

Заходи застереження. При збиранні ягід слід взяти довгу палицю-посох, для того щоб розсовувати зарослі. При мандруванні в горах треба пам'ятати: перш ніж руками обстежувати розщіли­ни в скалах, треба за допомогою палиці перевірити, чи немає там отруйних змій.

Якщо змія прийняла позу загрози, то краще відступити. Слід мати на увазі: змія кусає тільки у випадку захисту.

Симптоми отруєння. Зміїна отрута містить багато активних речовин, зокрема ферментів, які викликають порушення судинної й клітинної проникності, внутрішньо-судинне згортання крові.

На місці укусу змії видні дві ранки від її отруйних зубів. Дуже швидко настає місцева больова реакція, швидко розповсюджу­ється набряк, можливе утворення великих крововиливів. При по­траплянні отрути в кров загальна реакція нерідко проявляється одразу, в інших випадках дія розпочинається через 30 - 60 хв: за­паморочення, сонливість, головний біль, нудота, блювання, кро­вотеча із слизових оболонок, частий пульс, колапс, інколи збу­дження й судоми. Смертельні випадки реєструються дуже рідко.

Перша допомога при укусі змії

При наданні першої допомоги при укусах отруйних змій треба відійти від ряду хибних уявлень:

Розрізи шкіри на місці укусу змії для провокації кровотечі не будуть сприяти видаленню отрути, а небезпека розвитку вторин­ної інфекції стає реальною, також під час невмілого розрізання шкіри можна ушкодити сухожилля, що призведе до інвалідності;

Накладання джгутів, «закруток» із підручних засобів посилює відтік отрути в лімфатичну систему і тому не виключає її систем­ного розповсюдження, а безконтрольне застосування артеріального джгута (закрутки) може призвести до розвитку тяжкого ішемічного ушкодження кінцівки.

Припікання місця укусу неефективне, тому що довжина от­руйних зубів змії інколи більше сантиметра. При цьому отрута проникає в тканини, і поверхневе припікання нездатне її зруйну­вати. А на місці припікання утворюється струп, під яким почина­ється нагноєння.

У першу чергу необхідно постраждалого покласти так, щоб голова була опущена нижче рівня тулуба для попередження ортостатичних порушень мозкового кровообігу.

Потім треба приступити до відсмоктування отрути з рани, пам'ятаючи про можливу небезпеку орального отруєння зоотокси-ном. Наявність у ротовій порожнині тріщин, каріозних зубів й ран слизової оболонки не є протипоказанням для відсмоктування отрути. Справа в тому, що дія будь-якої отрути залежить від того, яка доза приходиться на кілограм маси тіла. А кількість отрути, яка може при відсмоктуванні потрапити до організму людини, яка надає допомогу, настільки мала, що не може причинити шко­ди. Тільки відсмоктану рідину треба випльовувати.

Енергійне відсмоктування протя­гом перших 5—7 хв після укусу дозволяє видалити до 40% змії­ної отрути, а через 15—20 хв — тільки 10%.

Людині, яку вкусила змія, пити спиртні напої категорично за­бороняється. Алкоголь не являється протиотрутою, як вважають деякі, а навпаки, утруднює виведення отрути з організму, поси­лює її дію.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь